Mały jubileusz zawodów wędkarskich

Data: 25-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mały jubileusz zawodów wędkarskich
Nad urokliwie położonym  Jeziorem Młotkowieckim odbyły się Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających na terenie powiatu pilskiego. Patronat nad zawodami objął starosta pilski Eligiusz Komarowski. Piątą  edycję imprezy zorganizował DPS w Chlebnie, a wspierało go wyrzyskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego.

W zawodach uczestniczyło dziewięć dwuosobowych drużyn z domów pomocy społecznej w Dębnie, Chlebnie, Rzadkowie , Falmierowie i Pile, Środowiskowego Domu Sampomocy w Pile a także z warsztatów terapii zajęciowej w Liszkowie, Morzewie i Leżenicy.

- Gratuluję organizatorom i uczestnikom imprezy. Wędkarze wykazali się dużą sprawnością, sprytem i cierpliwością. Jestem wielkim orędownikiem takich przedsięwzięć – stwierdził Eligiusz Komarowski, który zawodnikom kibicował osobiście. Na zawody dotarli również: Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Wasiak, Wicestarosta Stefan Piechocki,Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, Czesław Pachowicz - Prezes Zarządu Okręgu PZW w Pile, a także dyrektorzy domów pomocy społecznej. Pięciu najlepszych zawodników otrzymało w nagrodę  wędki ufundowane przez Okręg PZW, a pozostali  - upominki rzeczowe.

- To były bardzo interesujące zawody. Przyłączam się do gratulacji i życzę wielu kolejnych tak ciekawych pomysłów, które my, jako Powiat, zawsze chętnie wesprzemy – dodał Stefan Piechocki.

- Serdecznie dziękujemy władzom Powiatu, Prezesowi Okręgu Nadnoteckiego PZW oraz Zarządowi Koła PZW w Wyrzysku za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu zawodów, a także ufundowanie uczestnikom pucharów i nagród rzeczowych – powiedział w imieniu osób odpowiedzialnych za zawody Edward Starszak, dyrektor DPS w Chlebnie.

Klasyfikacja V Powiatowych Zawodów Wędkarskich dla Osób Niepełnosprawnych:

Wyniki zawodów drużynowych: 1. DPS Chlebno, 2. WTZ Leżenica, 3. WTZ Morzewo, 4. ŚDS Caritas Piła, 5. DPS Piła, 6. DPS Dębno, 7. DPS Falmierowo, 8. DPS Rzadkowo, 9. WTZ Liszkowo.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej: 1. Marta Kowalska (DPS Chlebno), 2. Andrzej Łykus (WTZ Leżenica), 3. Tomasz Martenka (WTZ Morzewo), 4. Dariusz Ograbek (WTZ Morzewo), 5. Maria Kaczmarczyk (DPS Chlebno). W zawodach wzięło udział 18 uczestników.